Master Ref: Σωστές αποφάσεις στις κρίσιμες φάσεις από τον Στυλιαρά

Print Friendly, PDF & Email

Χωρίς προβλήματα ήταν η διαιτησία του Στυλιαρά στο παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική της Super League, σύμφωνα με τον κριτή του Master Ref, Ηρακλή Τσίκινη.

Αγώνας: Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ 0-0, Διαιτητής: Στυλιαράς, Κριτής: Ηρακλής Τσίκινης

«Σε ένα σχετικά εύκολο παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις η διαιτησία του κ. Στυλιαρά και των βοηθών του κρίνεται πολύ ικανοποιητική.

Στο 3′ σωστά δεν υποδεικνύει πέναλτι στο πέσιμο του Τζάλμα Κάμπος στη μεγάλη περιοχή.

Στο 32′ σωστά απέβαλλε τον Χουάρες με δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα όπως σωστή ήταν η πρώτη κάρτα που έδειξε στον ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα τρία λεπτά πριν.

Μοναδική κατάσταση που θα μπορούσε να διαχειριστεί καλύτερα ο κ. Στυλιαράς και ο τέταρτος διαιτητής Μανούχος ήταν η υπόδειξη του χρόνου καθυστερήσεων διότι εκείνη την ώρα ο Απόλλων ετοιμαζόταν να κάνει διπλή αλλαγή, επομένως θα έπρεπε να υποδείξουν τις καθυστερήσεις μετά τις αλλαγές της γηπεδούχου ομάδας».

Βαθμολογία: 8,30.