Το πρόγραμμα της Super League 2, στις 15/09 η σέντρα του πρωταθλήματος

Print Friendly, PDF & Email

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (28/8) η κλήρωση του πρωταθλήματος της νεοσύστατης Super League 2 για την αγωνιστική περίοδο 2019 -2020.

Η σέντρα του πρωταθλήματος έχει αποφασιστεί να γίνει στις 15 Σεπτεμβρίου, με την προϋπόθεση ότι θα τηρηθούν όλα όσα έχουν συμφωνηθεί και έχουν να κάνουν με τα τηλεοπτικά δικαιώματα της κατηγορίας.

Σ΄ότι έχει να κάνει με τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ τα οποία θα είναι 10 αγωνιστικές θα διαρκέσουν από την 1η Μαρτίου μέχρι τις 10 Μαϊου, ενώ όσον αφορά τα διαστήματα διακοπής του πρωταθλήματος, αυτά θα είναι από τις 23 Δεκεμβρίου μέχρι τις 3 Ιανουαρίου για τα Χριστούγεννα και από τις 13 μέχρι τις 24 Απριλίου για το Πάσχα.

Tο πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης
Απόλλων Πόντου-Χανιά
Απόλλων Λάρισας-Κέρκυρα
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης
Παναχαϊκή-ΠΑΣ Γιάννινα
Πλατανιάς-Λεβαδειακός

2η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας
Χανιά-Απόλλων Σμύρνης
Κέρκυρα-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Πλατανιάς
Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα.

3η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης
Πλατανιάς-Χανιά
Λεβαδειακός-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης

4η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Απόλλων Πόντου-Πλατανιάς
Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός
Χανιά-ΠΑΣ Γιάννινα
Εργοτέλης-Κέρκυρα

5η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου
Εργοτέλης-Καραϊσκάκης
Κέρκυρα-Χανιά

6η αγωνιστική
Πλατανιάς-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης
Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα
Καραϊσκάκης-Χανιά
7η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς
Εργοτέλης-Παναχαϊκή
Κέρκυρα-Απόλλων Σμύρνης
Χανιά-Απόλλων Λάρισας
Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου

8η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Εργοτέλης
Πλατανιάς-Κέρκυρα
Παναχαϊκή-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Καραϊσκάκης
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου

9η αγωνιστική 
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
Χανιά-Λεβαδειακός
Καραϊσκάκης-Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου-Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Σμύρνης

10η αγωνιστική
Κέρκυρα-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Χανιά
ΠΑΣ Γιάννινα-Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς-Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης

11η αγωνιστική
Χανιά-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός
Παναχαϊκή-Πλατανιάς