Γενικός αρχηγός Καλλιθέας: «Ο Απόλλωνας μας άφησε να προηγηθούμε»

Μία ιδιαίτερη δήλωση για τη νίκη του Απόλλωνα Λάρισας επί της Καλλιθέας (το 1-3 του πρώτου ημιχρόνου έγινε 4-3 στο δεύτερο μέρος) έκανε ο γενικός αρχηγός των ηττημένων, Νίκος Γιαννόπουλος, τονίζοντας ότι το ματς έπρεπε να γίνει τις Απόκριες, καθώς οι ποδοσφαιριστές των Θεσσαλών άφησαν την ομάδα για να προηγηθεί στο πρώτο 45λεπτο.

«Αυτό το παιχνίδι δεν έπρεπε να γίνει τη Μεγάλη Εβδομάδα, αλλά τις Απόκριες. Οι παίκτες του Απόλλωνα Λάρισας μας άφησαν να προηγηθούμε και στο δεύτερο μέρος το έπαιξαν στα ίσια και νίκησαν. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει», δήλωσε στο Football League News ο Νίκος Γιαννόπουλος.

“Από πότε απαγορεύεται ή είναι μεμπτό μια ομάδα να προσπαθεί να κερδίσει;”

Την απάντησή του στον γενικό αρχηγό της Καλλιθέας έδωσε ο Απόλλων Λάρισας μέσω ανακοίνωσης, στην οποία αναρωτιέται αν απαγορεύεται μία ομάδα να προσπαθεί να νικήσει ενώ βρίσκεται πίσω στο σκορ.

Η σχετική ανακοίνωση:

«Από πότε κύριε …Γενικέ Αρχηγέ, απαγορεύεται ή είναι μεμπτό μια ομάδα να προσπαθεί να κερδίσει, ακόμη και όταν είναι πίσω στο σκορ;

Ποιός νόμος αφαιρεί το δικαίωμα σε επαγγελματίες παίκτες να παλεύουν μέχρι ο διαιτητής να σφυρίξει την λήξη του αγώνα;

Σίγουρα …γλυκαθήκατε από το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου και θεωρήσατε ότι είναι ευκαιρία να αρπάξετε ότι μπορείτε.

Λυπούμεθα αλλά στόχος μας είναι, ανεξαιρέτως αντιπάλου, να προσφέρουμε, πάντα και όσο μπορούμε τη χαρά της νίκης στους φιλάθλους μας.

Το καταμαρτυρούν οι 14 νίκες μας στο πρωτάθλημα.