Γιουρόπα Λιγκ: Οπαδοί της Κραϊόβα έριξαν κροτίδα και τραυμάτισαν τον διαιτητή (vid)!

Επεισοδιακή ήταν η ρεβάνς της Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα με τη Χόνβεντ για τον δεύτερο προκριματικό γύρο. Συγκεκριμένα στο τελευταίο λεπτό της παράτασης Ρουμάνοι οπαδοί έριξαν κροτίδα στο γήπεδο, η οποία έσκασε ακριβώς δίπλα στο αυτί του διαιτητή Χάντερ από τη Β. Ιρλανδία.

Ο Χάντερ φαίνεται πως τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει. Ο πάγκος των Ούγγρων φώναζε για οριστική διακοπή, ωστόσο η πρόκριση κρίθηκε τελικά στα πέναλτι, αφού οι δύο ομάδες τόσο στην Ουγγαρία, όσο και στη Ρουμανία έμειναν στο 0-0 για συνολικά 210 λεπτά!

Στα πέναλτι η Κραϊόβα κέρδισε 3-1 τη Χόνβεντ και ως εκ τούτου αυτή θα είναι η αντίπαλος της ΑΕΚ στον τρίτο προκριματικό γύρο.

Οι Ρουμάνοι πάντως αναμένεται να τιμωρηθούν από την UEFA καθώς εκτός από την κροτίδα υπήρξαν και σοβαρά επεισόδια στην κερκίδα μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Υπενθυμίζεται ότι και η ΑΕΚ είναι τιμωρημένη από πέρυσι με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών.