Ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος θα διευθύνει το αθηναϊκό ντέρμπι του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ στη Λεωφόρο για την 11η αγωνιστική της Super League, ενώ ο Τάσος Παπαπέτρου θα είναι διαιτητής στο ματς ΠΑΟΚ-Ατρόμητος.
Φέτος ο Καλογερόπουλος έχει διαιτητεύσει τους αγώνες : Ξάνθη-ΟΣΦΠ 1-1 (3η αγωνιστική), στον οποίο φέρεται να βαθμολογήθηκε με χαμηλό βαθμό από τον παρατηρητή διαιτησίας, Απόλλων Σμύρνης-Κασσιόπη 0-0 (7η αγωνιστική) και Πλατανιάς-ΑΕΛ 0-1
(8η αγωνιστική).
Στις 2 Οκτωβρίου ο Καλογερόπουλος, αστυνομικός στο επάγγελμα, κατήγγειλε στην ΓΑΔΑ ότι του έστησαν ενέδρα στην Ηλιούπολη κατά την αποχώρησή του από τον αγώνα Χαραυγιακός – Αθηναϊδα 5-0 για το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.
Αναλυτικά όλοι οι ορισμοί:
18/11 15:00 ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ ΛΑΜΙΑ-ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΤΕΡΟΒΙΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
18/11 17:15 AEL F.C. ARENA ΑΕΛ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΚΩΣΤΑΡΑΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΣΤΥΛΙΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ
ΚΥΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
18/11 19:30 ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΚΑΛΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΝΙΩΝ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΕΒΡΟΥ
ΖΑΡΑΒΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
19/11 15:00 ΞΑΝΘΗ ARENA ΞΑΝΘΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΠΑΤΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΧΑΤΖΗΝΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΟΤΣΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
19/11 17:15 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΟΝΤΙΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΝΕΟΦΥΤΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
19/11 17:15 ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΒΑΤΣΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΜΕΙΝΤΑΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΧΑΙΑΣ
ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΑΡΤΑΣ
ΚΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
19/11 19:30 “ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ” ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΕΚ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΠΡΑΞΙΤΕΛΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ
20/11 19:30 ΤΟΥΜΠΑΣ ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΟΥΡΟΜΠΥΛΙΑ ΧΡΥΣΟΎΛΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΣΙΠΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΦΩΤΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΤΑΠΑΝΤΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΘΡΑΚΗΣ