Αρχική Super League 1 Δύο ανακοινώσεις ο Απόλλων προς τον Περέιρα με αφορμή τη διαιτησία Ζαχαριάδη...

Δύο ανακοινώσεις ο Απόλλων προς τον Περέιρα με αφορμή τη διαιτησία Ζαχαριάδη στα Γιάννινα

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες, η ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης εξέδωσε ανακοίνωση διαμαρτυρίας κατά της διαιτησίας με αιχμές κατά του Πραξιτέλη Ζαχαριάδη και αποδέκτη τον πρόεδρο της ΚΕΔ, Μέλο Περέιρα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης:

«Προς κ. Περέιρα

Επειδή προφανώς την προηγούμενη αγωνιστική δεν παρακολουθήσατε τον αγώνα της ομάδας μας, επειδή και τα… σπόρια υποβιβάζουν ομάδες, επειδή γίνονται διάφορα και σε αγώνες που δεν αφορούν την κορυφή, παρακολουθείστε τον αγώνα που είναι σε εξέλιξη».

Και δεύτερη ανακοίνωση διαμαρτυρίας

Μετά το τέλος της αναμέτρησης που βρήκε νικητή τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0, ο Απόλλων εξέδωσε και δεύτερη ανακοίνωση διαμαρτυρίας πάλι με αποδέκτη τον Περέιρα. Αυτή τη φορά επικεντρώθηκε στην αποβολή του τερματοφύλακα Βάσιτς στο 74ο λεπτό και περιμένει την αντίδραση του επικεφαλής της ΚΕΔ.

«Κύριε Περέιρα, ελπίζουμε να είδατε και το δεύτερο ημίχρονο. Να είδατε και το “ανθρώπινο” λάθος του διαιτητή που είδε όλη η Ελλάδα. Περιμένουμε την αντίδρασή σας».