Μαρτίνς: “Αδικαιολόγητη η διαιτησία, υπερβολική η κόκκινη του Ομάρ”

Ο Ολυμπιακός κέρδισε 1-0 στο Περιστέρι τον Ατρόμητο με γκολ στο 91ο λεπτό παίζοντας με δέκα παίκτες από το 73′. Μετά το ματς ο τεχνικός των “ερυθρόλευκων”, Πέδρο Μαρτίνς αναφέρθηκε στη διαιτησία του Ελβετού Σνάιντερ και συγκεκριμένα στην αποβολή του Ομάρ.

Αναλυτικά όσα είπε ο Μαρτίνς:
«Είναι νίκες που μπορούν να σε οδηγήσουν στο πρωτάθλημα αυτές. Ο Ολυμπιακός ήταν η ανώτερη ομάδα σήμερα. Είχαμε πρωτοβουλία, δημιουργούσαμε, είχαμε περισσότερα κόρνερ, περισσότερες ευκαιρίες και γενικά την υπεροχή. Κάναμε 8 φάουλ, ο αντίπαλος 16 κι εμείς δεχτήκαμε την κόκκινη κάρτα.

Βρίσκω αδικαιολόγητη την διαιτησία, υπερβολική την κόκκινη του Ομάρ, δεν έδωσε σωστά λεπτά καθυστερήσεων, δεν έδωσε σωστά τις κίτρινες κάρτες. Είναι μια διαιτησία που βλέπουμε συχνά, που δεν μας αρέσει να έχουμε. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλή η διαιτησία και στο δεύτερο όχι, είναι κάποια έξυπνα τρικ που κάνουν οι διαιτητές, αυτές οι διαιτησίες είναι που δεν κάνουν καλό στο ποδόσφαιρο».