Κάναντι: “Ελλειψη σεβασμού από τον Παπαπέτρου, είπε “σκάσε” στον Κιβρακίδη”

Εξαλλος με τον Τάσο Παπαπέτρου ήταν ο Νταμίρ Κάναντι μετά το ματς του Ατρόμητου με τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι, που ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή (2-2).

Με τη λήξη του αγώνα, ο Αυστριακός τεχνικός εισέβαλε στο γήπεδο κι εξέφρασε με έντονο τρόπο τα παράπονά του στον ρέφερι της ΕΠΣ Αθηνών, ενώ μίλησε για την ενόχλησή του και στη συνέντευξη Τύπου.

“Προσπαθώ να δείχνω σεβασμό στον διαιτητή, αλλά δεν είναι δυνατόν να μην δείχνει αυτός και σε μένα και στην ομάδα. Αυτό έγινε σήμερα. Η κίτρινη κάρτα και η ατάκα του “σκάσε” στον Κιβρακίδη είναι έλλειψη σεβασμού. Είχα το συναίσθημα ότι οι παίκτες του Παναιτωλικού κάνουν σκόπιμα καθυστερήσεις και θεωρώ ότι στα επόμενα λεπτά θα μπορούσαμε να βάλουμε και τρίτο γκολ. Είδαμε τρεις αλλαγές από κάθε ομάδα τους παίκτες του Παναιτωλικού να είναι κάτω και θα έπρεπε να δοθούν τουλάχιστον επτά λεπτά. Εγώ ποτέ δεν έχω δώσει τέτοια εντολή στους παίκτες μου”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο Κάναντι.