Οργή λαού στην Τούμπα για τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ, έντονη γιούχα στο ημίχρονο (vid)

Η απογοητευτική εικόνα του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την ΜΠΑΤΕ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ, προκάλεσε την έντονη αντίδραση των οπαδών του Δικεφάλου που βρέθηκαν στην Τούμπα.

Ο ΠΑΟΚ δέχθηκε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τη λευκορωσική ομάδα και με την ολοκλήρωση του 45λεπτου υπήρξε μακρόσυρτη γιούχα από τους οπαδούς της ομάδας, που εξέφρασε την οργή τους όσα έβλεπαν εντός γηπέδου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ βελτίωση την εικόνα του, μείωσε σε 1-3 με την Πρίγιοβιτς, κέρδισε αποβολή, πίεσε την ΜΠΑΤΕ, όμως δεν κατάφερε να φτάσει την ανατροπή κι ως εκ τούτου αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ έχοντας απολογισμό σε έξι ματς με Τσέλσι, Βίντι και ΜΠΑΤΕ, μία νίκη και πέντε ήττες.

Υπενθυμίζεται ότι ο ΠΑΟΚ ήθελε νίκη δική του και παράλληλα ήττα της Βίντι από την Τσέλσι για να προκριθεί, ωστόσο οι Ούγγροι ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τους Αγγλους, επομένως ακόμη και να κέρδιζε ο Δικέφαλος δεν προκρίνονταν.