“Τι είδε ο Ευαγγέλου και ακύρωσε το γκολ του Αστέρα, κακώς δεν μέτρησε του Μάνταλου”

Η φάση της ακύρωσης του γκολ του Αστέρα, ήταν αυτή που συζητήθηκε περισσότερο στους δεύτερους ημιτελικούς κυπέλλου, με τον κριτή του MasterRef, Ναούμ Μιντιούρη να κάνει λόγο για «δύσκολη φάση».

Μέτρια διαιτησία του Τζήλου, στο Λαμία – ΑΕΚ, σύμφωνα με τον Κώστα Ακρίδα καθώς ακύρωσε λανθασμένα το γκολ της ΑΕΚ για χέρι του Μάνταλου, ορθώς μέτρησε το τέρμα του Οικονόμου.

Αναλυτικά:

Αγώνας: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 0-0, Διαιτητής: Ευαγγέλου, Κριτής: Ναούμ Μιντιούρης

«Ο Ευαγγέλου, με εξαίρεση τη φάση του 47’,  έκανε μια καλή διαιτησία, πετυχαίνοντας στο έργο του.

Στο 47′ είχαμε τη μοναδική αξιόλογη φάση του αγώνα, που ήταν δύσκολη. Προφανώς ο διαιτητής που βρίσκεται σε καλή θέση βλέπει ότι την ώρα που πάει να διώξει την μπάλα ο αμυντικός του ΠΑΟΚ, Ίνγκανσον, ο Τσιλιανίδης του Αστέρα βάζει το πόδι του απρόσεχτα και τον παρεμποδίζει.Το σφύριγμα του διαιτητή είναι άμεσο.

Επομένως, πάμε με τον διαιτητή, ωστόσο διατηρούμε κάποιες αμφιβολίες».

Βαθμολογία: 8,10

Αγώνας: Λαμία-ΑΕΚ 0-4, Διαιτητής: Τζήλος, Κριτής: Κώστας Ακρίδας

“Μέτρια η διαιτησία του Τζήλου. Κακώς ακύρωσε το γκολ του Μάνταλου, σωστά μέτρησε αυτό του Οικονόμου.

Στο 6′ ο Μπαράλες θα μπορούσε να είχε αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη, για την επικίνδυνη προβολή στον Σβάρνα.

Στο γκολ του Οικονόμου στο 42′ ο βοηθός σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ, αλλά ο διαιτητής πήρε η φάση πάνω του και σωστά έδειξε σέντρα, αφού η μπάλα γύρισε προς τα πίσω από τον αμυντικό της Λαμίας, Αντέτζο.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Μάνταλος σκοράρει, αλλά το τέρμα ακυρώνεται, κακώς, για χέρι του αρχηγού της ΑΕΚ.

Στο τρίτο γκολ που σημειώνει η ΑΕΚ στο 53′, δεν υπάρχει οφσάιντ”.