Το γκολ του ΠΑΟ που ακύρωσε ο Γκεστράνιους και μέτρησε από τον VAR Διαμαντόπουλο (vid)

Ο Παναθηναϊκός παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο 36′ στο ντέρμπι με την ΑΕΚ έκανε στο δεύτερο ημίχρονο μία επική ανατροπή φτάνοντας τελικά στη νίκη με 3-2.

Στο 70ο λεπτό ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με γκολ του Περέα μετά από πάσα του Χατζηγιοβάνη. Αρχικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον Φινλανδό διαιτητή Γκεστράνιους μετά από υπόδειξη του πρώτου βοηθού, Γιαν-Πέτερ. Ωστόσο επενέβη ο διαιτητής VAR Διαμαντόπουλος και τελικά το τέρμα κατακυρώθηκε κανονικά για τον Παναθηναϊκό.

Μπορείτε να δείτε την επίμαχη φάση ΕΔΩ για να βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΚ έμεινε στο -9 από την κορυφή, όπου βρίσκεται ο Ολυμπιακός. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός πέτυχε την πρώτη του νίκη φέτος εντός έδρας, έφτασε τους 12 βαθμούς και πλησίασε στο -3 την εξάδα.