Το πέναλτι του έδωσε ο Σιδηρόπουλος στη Ρεν και προκάλεσε τις διαμαρτυρίες της Μπέτις (vid)

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος την Πέμπτη βρέθηκε στη Γαλλία για την αναμέτρηση της Ρεν με την Μπέτις στο πλαίσιο των 32 του Γιουρόπα Λιγκ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο διεθνής Ελληνας διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ της γαλλικής ομάδας σε πτώση του Σαρ μέσα στην περιοχή έπειτα από προβολή του Γκουαρδάδο. Η απόφαση του Σιδηρόπουλου προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των Ισπανών.

Να σημειωθεί ότι στη φάση άποψη είχε και ο επιπρόσθετος διαιτητής Γιάννης Παπαδόπουλος.

Η Ρεν με το πέναλτι προηγήθηκε 3-1, ωστόσο στην επανάληψη η Μπέτις ισοφάρισε σε 3-3 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης εν όψει του επαναληπτικού στην Ανδαλουσία.

Παρακάτω το βίντεο με την επίμαχη φάση μετά το 0:55 για να βγάλετε τα συμπεράσματά σας: