Χάβος: “Απαγορεύεται από την ΕΠΟ να μιλάμε για τη διαιτησία, ο κόσμος είδε…”

Ο Παναιτωλικός έμεινε στο 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης αποτυγχάνοντας να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Στις δηλώσεις μετά το ματς ο Μάκης Χάβος ερωτήθηκε για τη διαιτησία του Παπαδόπουλου, λέγοντας με νόημα “ο κόσμος είδε”.

Αναλυτικά:

«Ξέραμε πόσο σημαντικό ήταν το παιχνίδι σήμερα και έπρεπε πάση θυσία να κερδίσουμε. Τα παιδιά το κατάλαβαν και στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι. Οι αντίπαλοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν μόνο δύο σουτ από μακριά. Δυστυχώς στο δεύτερο ημίχρονο το γκολ που δεχθήκαμε με τον τρόπο που το δεχθήκαμε έφερε μια νευρικότητα. Η αντίπαλη ομάδα αμύνθηκε καλά και δεν τα καταφέραμε.

Δεν έχω κανένα παράπονο. Όλα τα παιδιά έχουν καταλάβει τι χρειάζεται και προσπαθούν και πιστεύω ότι θα το πετύχουμε στη συνέχεια».

Για το αν είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του και την αντίδραση του προς τον διαιτητή που του απέφερε την κίτρινη κάρτα:

“Μέχρι το 35 ήμασταν κυρίαρχοι και το είδε και ο κόσμος. Είμαι ευχαριστημένος από το πρώτο ημίχρονο.
Υπάρχει κανονισμός από την ΕΠΟ και απαγορεύεται να μιλάμε για τη διαιτησία. Νομίζω ο κόσμος που ήταν στο γήπεδο είδε”.