ΑΕΛ: Πέντε ανακοινώσεις διαμαρτυρίας για τη διαιτησία του Ευαγγέλου (vid)

Print Friendly, PDF & Email

Η ΑΕΛ βάλθηκε να σπάσει κάθε προηγούμενο ρεκόρ εκδίδοντας πέντε ανακοινώσεις διαμαρτυρίας κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, με αφορμή τη διαιτησία του Ευαγγέλου!

Η πρώτη ανακοίνωση είχε αποδέκτες τον επικεφαλής της ΚΕΔ, Μέλο Περέιρα, τον πρόεδρο της ΕΠΟ, Βαγγέλη Γραμμένο και τον εκτελεστικό γραμματέα της ομοσπονδίας, Αλέξη Δέδε.

“Κύριε Περέιρα, κύριε Γραμμένε, κύριε Δέδε…

Μπορείτε να μας πείτε τι φάουλ είναι αυτό που δίνει στο 26ο λεπτό ο Ευαγγέλου εις βάρος μας ένα μέτρο έξω από την περιοχή, χωρίς κανείς να ακουμπήσει τον παίκτη του ΟΦΗ;”

Η δεύτερη επικεντρώθηκε αποκλειστικά στον διαιτητή Ευαγγέλου για τον τρόπο που σφύριζε τα φάουλ.

“Τι είναι αυτά που κάνει ο Ευαγγέλου; Ένα φάουλ υπέρ μας θα σφυρίξει;”

Στην τρίτη ανακοίνωση οι χαρακτηρισμοί ξέφυγαν…

“Ρε καθάρματα τι είναι αυτά που κάνετε; Πως είναι δυνατόν να μην δίνετε αυτό το φάουλ υπέρ του Λεοζίνιο και πως γίνεται να δίνεις φάουλ στον Κοροβέση; Πως είναι δυνατόν να μην δίνεις το φάουλ στον Ντέλετιτς και να μας βάζετε στην περιοχή συνέχεια; Πού το πάτε; Ελπίζουμε να μη δούμε κανένα μαϊμού πέναλτι πάλι…”

Στην τέταρτη συνεχίστηκαν οι παρατηρήσεις στον διαιτητή.

“Αντί να δώσεις κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΟΦΗ που δεν τον αφήνει να χτυπήσει το φάουλ, δίνεις κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στον Ζίφκοβιτς; Πού το πας;”

Ο επίλογος της ΑΕΛ μπήκε με αιχμές κατά του ποδοσφαιριστή Κοροβέση και διαμαρτυρίες για πέναλτι στην πτώση του Μόρα στη φάση με τον Μιχόγεβιτς.

“Εμείς θα πάρουμε κανένα πέναλτι σαν αυτό που έκανε ο Μιχόγεβιτς στο Μόρα;

Άμα σε λένε Κοροβέση και είσαι έτσι όπως είσαι και έχεις περάσει και από τον Παναιγιάλειο, αυτά θα κάνεις στο ποδόσφαιρο και μετά θα τολμάς να επιτίθεσαι και στον Μόρα…

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας!!!”.

Η ΑΕΛ παρά τα παράπονα πήρε το 0-0 στο Ηράκλειο έφτασε στους 23 βαθμούς, δύο πάνω από τον 13ο ΠΑΣ Γιάννινα που βρίσκεται στη θέση του μπαράζ και τρεις πάνω από τον Λεβαδειακό, που είναι 14ος.

Δείτε παρακάτω τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης καθώς και την επίμαχη φάση του 84ου λεπτού, όπου η ΑΕΛ ζητάει πέναλτι μετά το 3:45