Απόλλων Λάρισας: Ψήφισε Μαρτσούκο, έφαγε έξι γκολ στο πρώτο ημίχρονο και “αποχώρησε” στο δεύτερο!

Αρνητικός πρωταγωνιστής της επανέναρξης του πρωταθλήματος της Super League 2, ήταν o Aπόλλων Λάρισας.

Η ομάδα που επιστρατεύτηκε για να ψηφίσει στον Μαρτσούκο για πρόεδρο – παράνομα κατά τον Ροκάκη, που προσέφυγε στο Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ – εμφανίστηκε με 14 ποδοσφαιριστές στο Καυρατζόγλειο και μέχρι το 42′ είχε δεχθεί έξι γκολ από τον Ηρακλή.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Απόλλων Λάρισας, παρατάχθηκε με δέκα παίκτες αντί για 11 και μέσα στα πρώτα δέκα λεπτά, τέσσερις παίκτες δήλωσαν τραυματίες και αποχώρησαν επειδή δεν μπορούσαν να συνεχίσουν ν’ αγωνίζονται.

Όταν πλέον απέμειναν μόλις έξι στο γήπεδο ο διαιτητής διέταξε την διακοπή του αγώνα, όπως προβλέπεται από τον κανονισμό.Οι γηπεδούχοι ασφαλώς και θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, με 6-0, ενώ τα αρμόδια όργανα αναμένεται να επιβάλουν το προβλεπόμενο πρόστιμο στον Απόλλωνα Λάρισας.