Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός: Ξέφυγε η κατάσταση στα αποδυτήρια με Παπαδόπουλο και Διούδη (vid)

Δραματικό φινάλε είχε η πρώτη αναμέτρηση των φετινών πλέι οφ με τον Αστέρα Τρίπολης να ισοφαρίζει τον Παναθηναϊκό σε 2-2 με γκολ του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου στο 97′!

Το παιχνίδι όμως είχε και τρίτο ημίχρονο στα αποδυτήρια, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα Τρίπολης να έχει επεισόδιο με τον ομόλογό του στον Παναθηναϊκό, Σωκράτη Διούδη.

Ολα ξεκίνησαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και πριν σκοράρει ο Παπαδόπουλος, ο γκολκίπερ των Αρκάδων επιτέθηκε φραστικά στον Διούδη, θεωρώντας ότι ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού ήταν πεσμένος κάτω ηθελημένα για να κάνει καθυστερήσεις.

Μετά το φινάλε του αγώνα, με τους σφυγμούς ακόμη υψηλούς, από την απίστευτη εξέλιξη στο παιχνίδι, ο Παπαδόπουλος πήγε στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού για να ζητήσει συγγνώμη από τον Διούδη, όμως η ένταση ανέβηκε επικίνδυνα ανάμεσα στους δύο παίκτες και πρώην συμπαίκτες στον Πανιώνιο. Τελικά, με την επέμβαση των πιο ψύχραιμων το περιστατικό δεν είχε συνέχεια.

Παπαδόπουλος: Επεσα κάτω για αντίποινα

Μετά το γκολ του, ο Παπαδόπουλος έπεσε κάτω και όπως αποκάλυψε στην κάμερα της Nova το έκανε επίτηδες για αντίποινα στον Παναθηναϊκό και όχι γιατί ήταν τραυματίας.

Αναλυτικά: «Ο Παναθηναϊκός είναι τεράστια ομάδα και πράξεις των παικτών του να πέφτουν κάτω και να κάνουν τους τραυματίες μικραίνουν τον Παναθηναϊκό. Θα μιλήσω ευθέως. Το έκανα για αντίποινα. Εχω δει να πέφτουν κάτω παίκτες και πρέπει να σταματήσει αυτό. Ο Αστέρας αυτή τη σκοπιμότητα κι αυτή τη γελοιότητα τη σιχαίνεται. Πρέπει να τηρείται το fair play. Είμαστε 90 λεπτά αντίπαλοι, δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε. Είναι ένα ματς, ψυχαγωγία είναι όχι να χρησιμοποιούμε τέτοια μέσα για να νικήσουμε».