Αρχική Διαιτησία Διεθνής Διαιτησία Μπράιτον – Μάντσεστερ Γ. 2-3: Ο διαιτητής αναίρεσε το σφύριγμα της λήξης...

Μπράιτον – Μάντσεστερ Γ. 2-3: Ο διαιτητής αναίρεσε το σφύριγμα της λήξης και καταλόγισε πέναλτι! (vid)

Photo Credits: Evening Standard

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-2 της Μπράιτον με πέναλτι που υποδείχθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης αφού είχε σφυρίξει τη λήξη, μετά από υπόδειξη του VAR.

Με το σκορ στο 2-2 και ενάμιση λεπτό μετά το 5′ λεπτό των καθυστερήσεων που είχε δείξει ο διαιτητής του αγώνα η Γιουνάιτεντ εκτέλεσε πέναλτι. Ο Μαγκουάιρ πήρε την κεφαλιά με τον Μάρτς να διώχνει πάνω στη γραμμή και τον διαιτητή να σφυρίζει τη λήξη.

Το VAR υπέδειξε στον διαιτητή να δει τη φάση ξανά για χέρι του Μοπέ. Αυτό έγινε και τελικά ο Κάβαναν καταλόγισε τελικά το πέναλτι.