Εγινε κι αυτό στην Ελλάδα! Η ίδια ομάδα πήρε τη σέντρα και στα δύο ημίχρονα (vid)

Εχετε δει ποτέ σε ποδοσφαιρικό αγώνα μία ομάδα να παίρνει τη σέντρα και στα δύο ημίχρονα; Στην Ελλάδα έγινε και αυτό!

Σε αγώνα του 9ου ομίλους της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στον Ναυπακτιακό και τον Παναιγιάλειο ο διαιτητής μπερδεύτηκε και έδωσε δύο φορές τη σέντρα στη γηπεδούχο ομάδα της Ναυπακτίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο κόσμος που βρισκόταν στο γήπεδο αντιλήφθηκε το λάθος του ρέφερι και δεν έλειψαν κάποια επιφωνήματα. Οι παίκτες πάντως του Ναυπακτιακού τήρησαν το fair play και γύρισαν την μπάλα στον Παναιγιάλειο με την έναρξη του β’ μέρους.

Για την ιστορία το ματς έληξε 1-1 και διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Χαράλαμπος Αθανασίου (ΕΠΣ Αρτας).