Η κόκκινη που έδωσε ο Παπαπέτρου σε παίκτη του ΟΦΗ μετά από on field review (vid)

Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ, ο Τζόλης βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Βάτερμαν και ανατράπηκε εκτός της μεγάλης περιοχής.

Ο διαιτητής Παπαπέτρου υπέδειξε άμεσα το φάουλ και έδωσε κίτρινη κάρτα στον γκολκίπερ του ΟΦΗ. Ωστόσο, ο Ευαγγέλου κάλεσε τον ρέφερι για on field review και τελικά ο Παπαπέτρου αφού επανεξέτασε τη φάση πήρε πίσω την κίτρινη και έδειξε απευθείας κόκκινη στο Βάτερμαν, αφήνοντας με δέκα παίκτες τους Κρητικούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα και σκοράροντας τρία γκολ από το 48′ ως το 67′ επικράτησε με 3-0. Εφτασε έτσι τους 35 βαθμούς σε 17 ματς, 10 λιγότερους από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.