Ντόρτμουντ – Μπάγερν: H φάση που ξεσήκωσε διαμαρτυρίες και δεν ελέγχθηκε στο VAR (pic)

Στο μεγάλο ντέρμπι της Γερμανικής Bundesliga η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εκτός έδρας της Ντόρτμουντ με 1-0 χάρη σε τέρμα του Κίμιχ στο 43ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ντόρτμουντ είχε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 58ο λεπτό. Ο Χάαλαντ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έπειτα από πάσα του Αζάρ, σούταρε, όμως η μπάλα κατέληξε κόρνερ έπειτα από παρέμβαση του Μπόατενγκ με τον αγκώνα.

Ο κεντρικός αμυντικός των Βαυαρών ήταν ξαπλωμένος στο έδαφος με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του.

Ωστόσο ο διαιτητής της αναμέτρησης Τομπίας Στίλερ, ο ρέφερι που είχε σφυρίξει πριν από λίγους μήνες το ντέρμπι ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1, δεν έλεγξε την φάση στο VAR.