Η κόκκινη που έδειξε στον Ατρόμητο ο Ζαχαριάδης τσεκάροντας το VAR – “Ντου” στον διαιτητή από Κάναντι και Αγγελόπουλο (vid)

Ακόμη μία δύσκολη φάση είχε να διαχειριστεί ο Ζαχαριάδης στην αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Ατρόμητο. Με το σκορ στο 2-1 υπέρ του ΟΦΗ και συγκεκριμένα στο 90ο λεπτό ο Ζαχαριάδης έδειξε κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ του Ατρόμητου για κλωτσιά από πίσω στον Νέιρα.

Ο VAR Διαμαντόπουλος συμβούλευσε τον Ζαχαριάδη να επανεξετάσει τη φάση και έπειτα από on field review πήρε πίσω την κίτρινη κάρτα και απέβαλλε τον παίκτη του Ατρόμητου με απευθείας κόκκινη.

Σημειώνεται, ότι κατά τη διάρκεια που ο Ζαχαριάδης έλεγχε τη φάση, τόσο ο τεχνικός του Ατρόμητου, Νταμίρ Κάναντι όσο και ο τεχνικός διευθυντής των Περιστεριωτών, Γιάννης Αγγελόπουλος πλησίασαν σε απόσταση αναπνοής τον ρέφερι και διαμαρτυρήθηκαν εντόνως, με τον τέταρτο διαιτητή Ζαμπαλά να τους απομακρύνει!

Τελικά, ο Ατρόμητος έστω και με δέκα παίκτες ισοφάρισε δύο λεπτά μετά την αποβολή και το ματς έληξε ισόπαλο 2-2.