Αρχική Διαιτησία Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Η αποβολή του Πούγγουρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα (vid)

Στο 65ο λεπτό του ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός και με το σκορ στο 1-1, ο Ιβάν Μπέμπεκ απέβαλλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Πούγγουρα θεωρώντας ότι χτύπησε με τον αγκώνα τον Χασάν, σε εναέρια μονομαχία.

Υπενθυμίζεται ότι επειδή η υπόδειξη ήταν δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο VAR δεν μπορούσε να επέμβει. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού διαμαρτυρήθηκαν, ωστόσο ο Μπέμπεκ ήταν κατηγορηματικός. Ο Πούγγουρας είχε δεχθεί την πρώτη κίτρινη μετά το γκολ της ισοφάρισης του Ολυμπιακού στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, σε αψιμαχία που είχε με τον Ελ Αραμπί (είχε πάρει και ο Μαροκινός κίτρινη κάρτα).