Super League 1: ”Μπλόκο” για τον ΠΑΟΚ στον Βόλο, δύσκολα (2-0) τον Παναιτωλικό ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού και έκανε το δύο στα δύο σε ισάριθμα ματς στην Super League με σκόρερ τους Ελ Αραμπί στο 48’ και Καφού στο 86’. Κόλλησε στο 0-0 ο ΠΑΟΚ στον Βόλο υποχρεώθηκε σε 2η διαδοχική ισοπαλία στην Super League 1.

O Ολυμπιακός απέφυγε την απώλεια βαθμών με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Βαλμπουενά λίγο μετά την είσοδο του στο ματς έβγαλε στον Ρατζέλοβιτς και ο Σέρβος σέρβιρε στον Ελ Αραμπί στο 48’ για ν’ ανοίξει το σκορ στο παιχνίδι. Η νίκη του Ολυμπιακού κλείδωσε με κλέψιμο και ασίστ στην ίδια φάση ο Χασάν που μοίρασε στον Καφού ο οποίος έγραψε το 2-0 στο 86’.

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ ο οποίος παρατάχθηκε με αλλαγές στην σύνθεσή του και δεν μπόρεσε να κερδίσει στον Βόλο με το 0-0 να παραμένει μετά από 90 λεπτά αγώνα. Από την άλλη η ομάδα του Βόλου εκμεταλλεύτηκε όλα τα στοιχεία που διαθέτει ως ομάδα και κατάφερε να πάρει έναν σημαντικό βαθμό για τη συνέχεια.

Ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι με τον Τσόλακ στο 48′ και μια πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Πέλκα στο 52′ που δεν μπόρεσε να σκοράρει μετά από ωραία πάσα του Τσόλακ.