Αρχική Διαιτησία Το ακυρωθέν γκολ του ΟΦΗ, η φάση που εξετάστηκε για πέναλτι και...

Το ακυρωθέν γκολ του ΟΦΗ, η φάση που εξετάστηκε για πέναλτι και η αποβολή του Μεγιάδο από τον Βάτσιο κόντρα στον Ατρόμητο (pics/vid)

Ατρόμητος και ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στο Περιστέρι και παρέμειναν αμφότεροι εκτός εξάδας, ο μεν Ατρόμητος στο -3 από τον έκτο Αστέρα Τρίπολης, ο δε ΟΦΗ στο -2.

Κατά τη διάρκεια του ματς ο Βάτσιος ακύρωσε γκολ του ΟΦΗ με τον Γρίβα στο 29′ για οφσάιντ, σε μία φάση που επιστρατεύτηκε και η τεχνολογία γραμμής του VAR. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βάτσιος απέβαλλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 52′ τον Μεγιάδο, αφήνοντας με δέκα παίκτες τον ΟΦΗ.

Αναλυτικά στα στιγμιότυπα και οι επίμαχες φάσεις ΕΔΩ.

Στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στάρτζεον επιχείρησε σουτ, η μπάλα ανακόπηκε από τον Γούτα εντός περιοχής του Ατρόμητου. Οι παίκτες του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι θεωρώντας πως ο Γούτας έπαιξε την μπάλα με το χέρι. Ο Βάτσιος έδειξε παίζεται, συμφώνησε μαζί του και ο VAR Σιδηρόπουλος.

Στο 35ο λεπτό ο Αγκάγιεφ σκόραρε για τον Ατρόμητο, ωστόσο ο Βάτσιος ακύρωσε άμεσα το γκολ υποδεικνύοντας ότι ο Αζέρος άσος των γηπεδούχων πήρε την μπάλα με το χέρι.