Το γκολ του Μάνου που μέτρησε με VAR και το πέναλτι που κέρδισε ο Αρης (videos)

Print Friendly, PDF & Email

Αρης και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ.

Ο Αρης άνοιξε το σκορ με γκολ του Μάνου, το οποίο αρχικά δεν μέτρησε στην κανονική ροή του αγώνα και χρειάστηκε η επέμβαση του VAR, Ορελ Γκρίνφελντ, για να ενημερωθεί ότι η μπάλα πέρασε ολόκληρη τη γραμμή στην εστία του Ολυμπιακού. Είναι χαρακτηριστικό πως η προσπάθεια του Μάνου έγινε στο 11′ και το γκολ μέτρησε στο 13′!

Δείτε ΕΔΩ τη φάση

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό, με το σκορ στο 1-1, ο Αρης κέρδισε πέναλτι σε πτώση του Ματέο Γκαρσία μέσα στην περιοχή. Ο Ρεϊνσρέιμπερ έκρινε πως ο Τιάγκο Σίλβα ανέτρεψε τον παίκτη του Αρη, απόφαση με την οποία συμφώνησε και ο VAR. Ωστόσο, ο Μπρούνο Γκάμα αστόχησε και έτσι ο Αρης έχασε την ευκαιρία να κάνει αποφασιστικό βήμα για την ευρωπαϊκή του έξοδο.