Αρχική Διαιτησία Τα γκολ του Τάνκοβιτς και του Ολιβέιρα που ακυρώθηκαν ως οφσάιντ (vid)

Τα γκολ του Τάνκοβιτς και του Ολιβέιρα που ακυρώθηκαν ως οφσάιντ (vid)

Στο 19ο λεπτό του αγώνα ΑΕΚ – Ολυμπιακός, με το σκορ στο 0-1 υπέρ των “ερυθρόλευκων”, η Ενωση βρήκε γκολ με τον Τάνκοβιτς, ωστόσο το τέρμα ακυρώθηκε από τον Σέρβο διαιτητή Γιοβάνοβιτς ως οφσάιντ.

Η φάση εξετάστηκε και από την ομάδα VAR, η οποία χρησιμοποίησε τη γραμμή και επιβεβαίωσε την αρχική απόφαση του διαιτητή.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό με το σκορ στο 4-0 υπέρ του Ολυμπιακού, ο Ολιβέιρα σκόραρε για το 4-1, όμως και αυτό το γκολ της ΑΕΚ ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον Γιοβάνοβιτς. Οπως και στην πρώτη περίπτωση η φάση εξετάστηκε από το VAR και επιβεβαίωσε την αρχική απόφαση του Σέρβου διαιτητή.