Αρχική Διαιτησία Το πέναλτι που έδωσε ο Ζαχαριάδης στον Παναιτωλικό και το έχασε δύο...

Το πέναλτι που έδωσε ο Ζαχαριάδης στον Παναιτωλικό και το έχασε δύο φορές ο Αριγίμπι (vid)!

Στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης Παναιτωλικός – ΑΕΛ, με τους γηπεδούχος μπροστά στο σκορ με 1-0, ο Ζαχαριάδης υπέδειξε πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού για μαρκάρισμα του Μπέρτου στον Ντίαθ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αριγίμπι στο 28ο λεπτό με τον Νάγκι να αποκρούει. Ωστόσο ο β’ βοηθός, Κωνσταντίνου, σήκωσε άμεσα το σημαιάκι του υποδεικνύοντας στον Ζαχαριάδη πως ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ μετακινήθηκε εκτός της γραμμής της εστίας του πριν την εκτέλεση και διέταξε επανάληψη.

Ο Αρίγιμπι ανέλαβε εκ νέου το πέναλτι, όμως ούτε τη δεύτερη φορά κατάφερε να σκοράρει, αφού σημάδεψε το δοκάρι.