Το πέναλτι που υπέδειξε ο Σκουλάς υπέρ του Αστέρα Τρίπολης και τα παράπονα του Ατρόμητου στο 1-0 (vids)

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε 2-0 τον Ατρόμητο στο παιχνίδι που έκλεισε τη 12η αγωνιστική και ανέβηκε έτσι στην 6η θέση φτάνοντας τους 16 βαθμούς.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Κρέσπι σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Γκάλο. Ο Σκουλάς έδειξε παίζεται, ενώ μαζί του συμφώνησε και ο VAR Παπαπέτρου.

Δείτε το πρώτο γκολ του Αστέρα ΕΔΩ

Το δεύτερο γκολ του Αστέρα Τρίπολης ήρθε με εύστοχο πέναλτι του Μπαράλες στο 85ο λεπτό. Την παράβαση την υπέδειξε ο Σκουλάς για μαρκάρισμα του Ρισβάνη στον Μουνάφο. Η φάση εξετάστηκε και στο VAR, ωστόσο δεν υπήρξε αλλαγή της αρχικής απόφασης του διαιτητή.