Το πέναλτι που ζήτησε ο Ολυμπιακός και το ακυρωθέν γκολ του Ελ Αραμπί με τη γραμμή του VAR (vid)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 του ΟΦΗ στο Καραϊσκάκη, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League 1 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, όντας αήττητος.

Στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με το σκορ στο 0-0 οι παίκτες του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στη σύγκρουση που είχε ο Μασούρας με τον γκολκίπερ του ΟΦΗ, Βάτερμαν. Ο Γκορτσίλας έδειξε παίζεται, ενώ και ο VAR Διαμαντόπουλος έκρινε πως δεν υπήρχε ξεκάθαρο λάθος στη συγκεκριμένη φάση.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ στο 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού, ο Ελ Αραμπί σημείωσε γκολ το οποίο αρχικά μέτρησε, ωστόσο μετά από εξέταση στο VAR με τη γραμμή, ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Δείτε τις επίμαχες φάσεις, μετά το 3:00 η πτώση του Μασούρα και μετά το 5:25 το ακυρωθέν γκολ του Μασούρα