Αρχική Διαιτησία Το πέναλτι που έδωσε υπέρ του Απόλλωνα ο Φωτιάς με on field...

Το πέναλτι που έδωσε υπέρ του Απόλλωνα ο Φωτιάς με on field review και η φάση με το χτύπημα του Ινγκασον (vid)

Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος με τον Απόλλωνα Σμύρνης στην Τούμπα με 2-2. Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Ουάρντα, ωστόσο στο 52′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με εύστοχο πέναλτι του Τσαμπούρη.

Ο διαιτητής Φωτιάς δεν υπέδειξε παράβαση στην κανονική ροή του αγώνα, ωστόσο ο VAR Μανούχος τον κάλεσε να κάνει επανεξέταση της φάσης και τελικά έκρινε πως ο Ελ Καντουρί είχε κάνει πέναλτι στον Ιωαννίδη στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να έχει ανατρέψει το σκορ, υπήρξε μία φάση στο κέντρο του γηπέδου, στο 87ο λεπτό, με τον Ινγκασον να χτυπάει στο πρόσωπο παίκτη του Απόλλωνα, προσπαθώντας να προστατεύσει την κατοχή της μπάλας. Ο Φωτιάς δεν υπέδειξε κάποια παράβαση, ενώ και ο VAR Μανούχος θεώρησε πως δεν υπήρχε περίπτωση κόκκινης κάρτας για να επέμβει. Ενα λεπτό μετά, ο Ινγκασον ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Δείτε ΕΔΩ τα στιγμιότυπα και τις επίμαχες φάσεις.