Ο Τάσος Δώνης απουσίασε από την προπόνηση της Πέμπτης (6/6) και υποβλήθηκε σε διαγνωστικό έλεγχο (μαγνητική) από τον οποίο διαπιστώθηκε ότι πάσχει από θλάση α’ βαθμού.
Ο ποδοσφαιριστής της Στουτγάρδης δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμος για τους δύο προσεχείς αγώνες της Εθνικής Ομάδας με Ιταλία και Αρμενία, επομένως αποχώρησε από την αποστολή.
Αυτό σημαίνει ότι ο Αγγελος Αναστασιάδης είναι υποχρεωμένος να αναπροσαρμόσει τα πλάνα του αναφορικά με την επιθετική γραμμή, όπου λείπει με τραυματισμό και ο Κώστας Μήτρογλου.
Ακολουθήστε το SoccerPlus στο Google News