Αρχική Super League 1 Διαμαρτυρίες του ΟΦΗ για χειρονομίες του Πασχαλάκη, ζήτησε συγγνώμη ο κίπερ του...

Διαμαρτυρίες του ΟΦΗ για χειρονομίες του Πασχαλάκη, ζήτησε συγγνώμη ο κίπερ του ΠΑΟΚ

Εντονες ήταν οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΟΦΗ για την αντίδραση που είχε ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης, μετά το δεύτερο γκολ του Δικεφάλου.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε 1-0, όμως ο ΠΑΟΚ πριν βγει το ημίχρονο έφτασε στην ανατροπή με γκολ του Μάτος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-2). Αμέσως μετά το τέρματα του Βραζιλιάνου, ο τερματοφύλακας του Δικεφάλου γύρισε προς τους οπαδούς του ΟΦΗ και πανηγύρισε κάνοντας άσεμνες χειρονομίες όπως φαίνεται στο βίντεο.

Οι οπαδοί του ΟΦΗ απάντησαν με συνθήματα εναντίον του. Αμέσως μετά τη λήξη του ημιχρόνου, οι άνθρωποι του ΟΦΗ έσπευσαν να διαμαρτυρηθούν στον Διαμαντόπουλο που δεν τιμώρησε τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, ενώ υπήρξε ένταση και μεταξύ των πάγκων των δύο ομάδων.

Πάντως μετά το τέλος του αγώνα ο Πασχαλάκης κατευθύνθηκε προς την εξέδρα των οπαδών του ΟΦΗ και έσπευσε να ζητήσει συγγνώμη.