Τερματοφύλακας από τη χαρά του αγκάλιασε τον διαιτητή του ΠΑΟ – ΟΣΦΠ (vid)!

Print Friendly, PDF & Email

Πολλές φορές οι διαιτητές συγκεντρώνουν τις διαμαρτυρίες ποδοσφαιριστών και τεχνικών για τις αποφάσεις τους κατά τη διάρκεια των αγώνων. Στο παιχνίδι όμως της Μάιντς με την Αουγκσμπουργκ για την 31η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, ο ρέφερι της αναμέτρησης όχι μόνο δεν δέχθηκε διαμαρτυρίες μόλις σφύριξε τη λήξη, αλλά πήρε και μία θερμή αγκαλιά!

Η Αουγκσμπουργκ σημείωσε μία καθοριστική νίκη (1-0) για τη σωτηρία της. Στο 95ο λεπτό ο διαιτητής Μάρκο Φριτς αποφάσισε να σφυρίξει τη λήξη με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Πλησίασε τον τερματοφύλακα της Αουγκσμπουργκ, Λούτε, και του ζήτησε την μπάλα για να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Ο Λούτε από τη χαρά του που το ματς έληξαν αγκάλιασε τον πολύπειρο ρέφερι, ο οποίος πέρυσι είχε διευθύνει την αναμέτρηση Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός.

Υπενθυμίζεται ότι εκείνο το ντέρμπι δεν είχε ολοκληρωθεί αφού ο Φριτς το είχε διακόψει στο 70ο λεπτό για επεισόδια.