Απίθανο περιστατικό στην Premier League: Ακυρώθηκε γκολ, μέτρησε και ακυρώθηκε ξανά!

Print Friendly, PDF & Email

Η Premier League είναι για πολλούς ποδοσφαιρόφιλους το καλύτερο και πιο εντυπωσιακό πρωτάθλημα στον κόσμο, ενώ έχουν συμβεί πολλά περίεργα περιστατικά.

Στον αγώνα μεταξύ Γουέστ Μπρομ και Μπράιτον και με το σκορ στο 1-0, η φιλοξενούμενη κέρδισε φάουλ. Την ώρα που ο Τζόνσον έστηνε το τείχος, ο ρέφερι σφύριξε με τον Λιούις Ντανκ να εκτελεί πολύ γρήγορα, πιάνοντας στον ύπνο τους γηπεδούχους.

Αρχικά ο διαιτητής Μέισον είπε πως δεν είχε σφυρίξει καθώς είναι γεγονός ότι ακούστηκε ένα δεύτερο σφύριγμα λίγα δευτερόλεπτα αργότερα και ακύρωσε το γκολ προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των παικτών της Μπράιτον. Εν συνεχεία όμως και μετά τη χρήση του VAR αποφάσισε να δείξει σέντρα.

Τότε ήρθε η ώρα να διαμαρτυρηθούν οι παίκτες της Γουέστ Μπρομ προς τον διαιτητή της αναμέτρησης. Το VAR εξακολούθησε να ελέγχει τη φάση και μετά από δύο λεπτά ο ίδιος ο διαιτητής πήγε να δει το βίντεο. Τελικά πήρε ξανά πίσω την απόφαση του και έδωσε επανάληψη του φάουλ για την Μπράιτον.