Διαιτητής δέχθηκε “ντου” από παράγοντες ομάδας επειδή έδωσε πέναλτι και κόκκινη κάρτα (vid)

Πηγή: Youtube

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση της Νίκης Αγκαθιάς με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας για τον 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής, καθώς μετά από μία υπόδειξη πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παράγοντες της Νίκης Αγκαθιάς και έκαναν “ντου” στον διαιτητή.

Συγκεκριμένα, στο 36ο λεπτό ο διαιτητής Αναστασόπουλος υπέδειξε πέναλτι υπέρ του Ποσειδώνα Μηχανιώνας. Οι παίκτες των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν έντονα και ο διαιτητής απέβαλλε έναν εξ αυτών. Οι δύο αυτές υποδείξεις εξόργισαν τους ανθρώπους της Νίκης, που μπούκαραν στο γήπεδο τρέχοντας και την “έπεσαν” στον διαιτητή!

Το ματς διεκόπη για κάποια λεπτά, ωστόσο τελικά ολοκληρώθηκε με τον Ποσειδώνα να κερδίζει 2-0.