Την Τρίτη 31 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε, εκτάκτως, η 5η ιπποδρομιακή συγκέντρωση της χρονιάς στις εγκαταστάσεις του Markopoulo Park προσφέροντας εξαιρετικό θέαμα, εντυπωσιακές αφίξεις και πολλούς νικητές στο ΣΚΟΡ 6 και το ΣΚΟΡ 3.
Εντυπωσιακή άφιξη στην 7η ιπποδρομία
Το πρόγραμμα έκλεισε εντυπωσιακά με μία συναρπαστική άφιξη στην 7η ιπποδρομία. Ο 4ετής ΕΝΚΙΝΤΕΛ (GB) επικράτησε των αντιπάλων του με διαφορά μικρότερη του ενός μήκους πραγματοποιώντας δυνατό φίνις στην κούρσα που διεξήχθη στην απόσταση των 1400 μέτρων. Ο εκπρόσωπος της Runser Caroline ακολούθησε τον όμιλο από την 5η θέση και εξαπέλυσε την επίθεση του στα τελευταία 200 μέτρα. Ο ΕΝΚΙΝΤΕΛ (GB) προπονείται από τον Σταύρο Αγγελόπουλο και στην 3η νίκη της καριέρας του τον οδήγησε ο αναβάτης Νίκος Μιχαηλίδης.
Δείτε το βίντεο:
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 7η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ 31/01/2023 ΝΙΚΗΤΗΣ: ΕΝΚΙΝΤΕΛ (GR) – YouTube
Για τον προπονητή Σταύρο Αγγελόπουλο αυτή ήταν η 2η νίκη της ημέρας καθώς νωρίτερα είχε επικρατήσει ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ (GR) στην 4η ιπποδρομία.
Επιστροφή με νίκη για τον ΔΟΝ ΝΙΚΟΛΑΟ
Νωρίτερα, στην 3η ιπποδρομία ο 4ετης ΔΟΝ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (GR) επέστρεψε δυναμικά στην ενεργό δράση ύστερα από αποχή 4 μηνών και χάρισε την νίκη στην ιδιοκτησία των Σταύλων Ippotrust αλλά και στην προπονήτριά του Ειρήνη Κεράτσα. Στην χθεσινή του νίκη τον οδήγησε ο αναβάτης Εντιόν Τσέλα.
Στο χθεσινό πρόγραμμα από μία νίκη σημείωσαν οι προπονητές Ιγνάτιος Θεολόγου, Χρήστος Σταύρου, Ειρήνη Κεράτσα, Παναγιώτης Κάσσης και Χάρης Χαραλάμπους.
![](https://soccerplus.gr/wp-content/uploads/2023/02/2-2023-02-01T153118.200-1024x683.jpg)
Επτά διαφορετικοί αναβάτες πήραν τις νίκες
Από πλευράς αναβατών τις επτά ιπποδρομίες μοιράστηκαν επτά διαφορετικοί αναβάτες! Ο λόγος για τους Δημήτρη Δρόσο, Παναγιώτη Δημητσάνη, Εντιόν Τσέλα, Γιώργο Μερσινιά, Κώστα Μαστοράκη, Κωνσταντίνο Καποδίστρια και Νίκο Μιχαηλίδη.
Ακολουθήστε το SoccerPlus στο Google News