Το πέναλτι που ζήτησαν στον Αστέρα Τρίπολης για χέρι του Κρέσπο – Κόρνερ υπέδειξε ο Καραντώνης (video)

ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 56′ με τον Σβιντέρσκι και οι Αρκάδες ισοφάρισαν στο 65′ με τον Μουνάφο.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στο 28ο λεπτό, όταν μετά από προσπάθεια του Τιλίκα, ο Κρέσπο βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή. Ο Καραντώνης έδειξε κόρνερ και ο VAR Μανούχος που εξέτασε τη φάση εκτίμησε πως δεν υπήρξε ξεκάθαρο λάθος για να καλέσει τον Καραντώνη για επανεξέταση.

Στο 71ο λεπτό ήταν η σειρά του ΠΑΟΚ να διαμαρτυρηθεί για πέναλτι, όταν σε σουτ του Αουγκούστο η μπάλα βρήκε στον Μουνάφο. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ ζήτησαν χέρι, ωστόσο ο Καραντώνης έδειξε παίζεται.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα, μετά 1:40 το πέναλτι που ζήτησε ο Αστέρας Τρίπολης, μετά το 4:20 το πέναλτι που ζήτησε ο ΠΑΟΚ