”Εγώ αρχικά βρήκα τη μπάλα και στη συνέχεια ίσως και τον παίκτη του ΠΑΟΚ”

Ο Αργεντινός μπακ του Παναθηναϊκού, Εμανουέλ  Ινσούα μίλησε μετά το τέλος του παιχνιδιού για τη φάση του 34′, όπου και καταλογίστηκε πέναλτι σε μαρκάρισμά του επί του Πέλκα.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Εμάνουελ Ινσούα:

«Εγώ αρχικά βρήκα τη μπάλα και στη συνέχεια ίσως και τον παίκτη του ΠΑΟΚ. Το ματς κρίθηκε πάντως στις λεπτομέρειες. Είμαστε απογοητευμένοι γιατί θέλαμε να πιέσουμε τον ΠΑΟΚ, να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο και να πάρουμε αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί αλλά στο δεύτερο όχι και τόσο. Σε αυτό, η ανεπάρκειά μας στα στημένα βοήθησε τον αντίπαλο να πετύχει και δεύτερο γκολ και να κάνει αρκετά δύσκολα τα πράγματα για εμάς. Παρά το 2-0, με τον κόσμο μας στο γήπεδο στη ρεβάνς μπορούμε να πιάσουμε καλού απόδοση και να γυρίσουμε το αποτέλεσμα.

Τώρα, πρώτος στόχος μας είναι το ματς που ακολουθεί την Κυριακή και στη συνέχεια θα ασχοληθούμε ξανά με το Κύπελλο, το οποίο είναι και ο πρώτος μας στόχος στη σεζόν».