Ο πρόεδρος της ΕΠΣ Δωδεκανήσου και μέλος της ΕΕ της ΕΠΟ, μίλησε στο Αθλητικό Metropolis κι αναφέρθηκε στην προοπτική να γίνει τελικά στην Ελλάδα ο τελικός του Κυπέλλου και συγκεκριμένα στο Πανθεσσαλικό, όπως ορίζει η προκήρυξη.
Mεταξύ άλλων είπε:
«Ο κ.Μπέος θέλει να γίνει 400 προσκλήσεις και η ΕΠO συμφωνεί. Υπάρχει αίτημα για περισσότερες προσκλήσεις, δεν είναι μεγάλη η διαφορά. Θα υπάρχουν μόνο προσκλήσεις, ο αγώνας θα γίνει χωρίς κόσμο», ανέφερε αρχικά ο κ.Διακοφώτης και πρόσθεσε:
«Πρέπει να γίνει ένας τελικός και θα γίνει. Έχουμε εξασφαλίσει τρία γήπεδα σε Αλβανία, Πολωνία και Ρουμανία. Ο πρόεδρος θα έρθει σε επαφή με τις ΠΑΕ και την Παρασκευή θα παρθεί η απόφαση.
Ποτέ δεν μπήκε στο τραπέζι το οικονομικό από καμία ΠΑΕ παρά μόνο η ταλαιπωρία. Εμένα αν με ρωτάτε, θα έλεγα στον Βόλο. Σημασία έχει να υπάρξει διάθεση και συνεργασία με τον κ.Μπέο. Οι ομάδες το θέλουν. Δεν θα τα χαλάσουμε αν είναι 400-500 προσκλήσεις».
Ακολουθήστε το SoccerPlus στο Google News