Εξαλλος ο Χιμένεθ με τον Βούλγαρο διαιτητή Καμπάκοφ: “Με τέτοιες αποφάσεις δεν έχουμε τύχη” (vid)

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ 1-0 με απευθείας φάουλ του Τόμας Μουργκ στις καθυστερήσεις και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του κυπέλλου, εν όψει του επαναληπτικού ημιτελικού στην Τούμπα.

Αμέσως μετά τη λήξη του ματς, ο Μανόλο Χιμένεθ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο έξαλλος και διαμαρτυρήθηκε σε έντονο ύφος προς τον Βούλγαρο διαιτητή, Καμπάκοφ. Ο τεχνικός της Ένωσης χειροκρότησε ειρωνικά, ενώ στη συνέχεια του έκανε χειρονομίες με τον αριθμό “μηδέν”.

Μιλώντας στην κάμερα της Cosmote TV εξήγησε ότι διαμαρτυρήθηκε για το φάουλ που υπέδειξε ο Καμπάκοφ εις βάρος του Νεντελτσεάρου πάνω στο Ουάρντα και από το οποίο προέκυψε το γκολ του ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα είπε: «Με τέτοιες αποφάσεις των διαιτητών δεν έχουμε τύχη. Δεν υπήρχε κανένα φάουλ».

Και πρόσθεσε: «Κάναμε ένα καλό παιχνίδι για 93′ και στο τέλος η ποιότητα του Μουργκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και δεν μπορούσαμε να έχουμε καμία αντίδραση στο λεπτό που ήρθε το γκολ.

Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου, δώσανε τα πάντα, προσπαθήσαμε να σκοράρουμε, δεν τα καταφέραμε. Νομίζω πως το κλειδί βρίσκεται αν έπαιρνε δεύτερη κίτρινη κάρτα ο παίκτης του ΠΑΟΚ. Το θετικό είναι πως παίξαμε καλά, πρέπει να συνεχίσουμε, να δουλεύουμε έτσι ώστε να πάμε καλά αν μας το επιτρέψουν οι τραυματισμοί και η κούραση».

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα και την επίμαχη φάση που διαμαρτύρεται η ΑΕΚ μετά το 3:05