Απόλλων-ΑΕΚ: Η καθοριστική συμβολή του VAR στο 95ο λεπτό που οδήγησε τον Γκορτσίλα να πάρει πίσω πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων (vid)

Στο πιο συναρπαστικό παιχνίδι της φετινής σεζόν, η ΑΕΚ κέρδισε με 4-3 τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη και έφτασε τους 22 βαθμούς (4η θέση). Αντίθετα ο Απόλλων έμεινε 11ος με 9 βαθμούς.

Ο Απόλλων στο 94ο λεπτό μείωσε σε 4-3 και στο 95ο κέρδισε πέναλτι για χέρι του Παουλίνιο. Ο διαιτητής Γκορτσίλας υπέδειξε ακαριαία την παράβαση, ωστόσο η φάση εξετάστηκε από την ομάδα VAR (Ευαγγέλου, Χριστάκογλου) και τελικά υποδείχθηκε οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης στον Μουνιέ, που έσπασε την μπάλα με το κεφάλι.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα και την επίμαχη φάση που επενέβη το VAR μετά το 4:45