Το πέναλτι και η κόκκινη που έδωσε ο Βασίλης Φωτιάς στο Βόλος – Παναιτωλικός (vid)

Βόλος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, αποτέλεσμα που φέρνει το Βόλο στην 7η θέση με 15 βαθμούς και τον Παναιτωλικό στην 12η με 8 βαθμούς.

Ο διαιτητής, Βασίλης Φωτιάς, στο 28ο λεπτό απέβαλλε τον Τζανακάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Ουάρντα.

Στο 45ο λεπτό οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γιακόλης στον Μαρτίνεθ, ωστόσο ο Φωτιάς έδειξε παίζεται.

Στο 58ο λεπτό ωστόσο, ο Φωτιάς υπέδειξε πέναλτι υπέρ του Βόλου για μαρκάρισμα του Περείρα στον Περέα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ουάρντα, ωστόσο ο Μελίσσας απέκρουσε κρατώντας το 0-0. Ο διαιτητής δεν υπέδειξε επανάληψη της εκτέλεσης παρότι υπάρχει υποψία ότι ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού κινήθηκε εκτός γραμμής πριν εκτελέσει ο Ουάρντα.