Απίστευτη ομιλία του προπονητή της Σάλτσμπουργκ στο ημίχρονο με τη Λίβερπουλ (vid)

Ένας μικρός χαμός έγινε στα αποδυτήρια της Σάλτσμπουργκ στο ημίχρονο του αγώνα με την Λίβερπουλ για τη 2η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η αυστριακή ομάδα… δεν βλεπόταν στο πρώτο 45λεπτο, όπου έχανε με 3-1 και ο προπονητής της επιχείρησε να ανυψώσει το ηθικό των παικτών του.

«Πόσα φάουλ έχουμε κάνει, ξέρετε; Δεν είναι φιλικό! Είναι ματς για το Champions League! Πρέπει να παίξουμε με περισσότερη δύναμη και να ξαναμπούμε στο ματς. Πρέπει να είστε αμείλικτοι απέναντι από τον Φαν Ντάικ! Παίζουμε με υπερβολικό σεβασμό! Πρέπει να μας αισθανθεί ο αντίπαλος παιδιά. Γι’ αυτό τον γαμ#$% λόγο έχουμε έρθει εδώ. Για να είμαστε ανταγωνιστικοί. Ήρθαμε για να παίξουμε! Ας ανεβάσουμε την γαμ#@% μας επιθυμία για κάτι καλό, ας παλέψουμε περισσότερο! Πιστέψτε στους εαυτούς σας και δείξτε δύναμη. Αυτό είναι όλο! Δεν είναι τόσο επικίνδυνοι στα στημένα. Έχουμε περισσότερα να δώσουμε στο ματς» ανέφερε χαρακτηριστικά στην ομιλία του.

Τελικά η Σάλτσμπουργκ βγήκε άλλη ομάδα στο δεύτερο μέρος, ισοφάρισε 3-3 και τελικά έχασε στις λεπτομέρειες με 4-3.