Ο διαιτητής απέβαλε και το ball boy στο Παλμέιρας-Σέρο Πορτένιο! (video)

Ενα έντονο 90λεπτο είχε ο Χερμάν Ντελφίνο στην αναμέτρηση της Παλμέιρας με την Σέρο Πορτένιο για το Copa Libertadores, καθώς αναγκάστηκε να αποβάλει τρεις ποδοσφαιριστές κι ένα ball boy για να επιβάλει την τάξη.

Η αρχή έγινε στο 5’, όταν ο Φελίπε Μέλο γύρισε νωρίτερα στα αποδυτήρια να πάτημα σε αντίπαλο, με το φινάλε του ματς να είναι «εκρηκτικό», καθώς το σκορ ήταν υπέρ της ομάδας της Παραγουάης (1-0) και με δεύτερο γκολ θα πήγαινε στην παράταση.

Συγκεκριμένα, στο 94’ ο Ντέιβερσον κέρδισε φάουλ και στη συνέχεια έκανε τρομερό «θέατρο», ισχυριζόμενος ότι τον χτύπησε ο Κάσερες με την μπάλα στο πρόσωπο.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έγιναν ένα κουβάρι, με τον Αργεντινό ρέφερι να αποβάλει τους πρωταγωνιστές της φάσης, ενώ έδειξε κόκκινη κάρτα ακόμα και στο ball boy επειδή καθυστερούσε να δώσει τη μπάλα για να συνεχιστεί το ματς.