Χατζηγιοβάνης: “Είναι μία δύσκολη περίοδος, δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό, κάτι πρέπει να αλλάξει”

Μετά το 2-1 στο Αγρίνιο, ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε εκ νέου με σκορ 2-1 τον Παναθηναϊκό, αυτή τη φορά στη Λεωφόρο και με συνολικό σκορ προκρίθηκε 4-2 στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Παναθηναϊκός έχασε έναν από τους βασικούς του στόχους, που ήταν η διάκριση στο κύπελλο και παράλληλα συμπλήρωσε τέσσερις σερί αγώνες χωρίς νίκη (τρεις ήττες και μία ισοπαλία).

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Τάσος Χατζηγιοβάνης μίλησε στην κάμερα της Cosmote TV για τη δύσκολη περίοδο που περνάει το τελευταία διάστημα του “τριφύλλι”:

«Είχαμε ευκαιρίες, αλλά δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Επιχερήσαμε πολλές σέντρες, ωστόσο οι τελικές μας δεν ήταν καλές. Όταν όμως έχεις δεχθεί δύο γκολ στο 9ο λεπτό, μετά θέλεις τέσσερα και αυτό δεν είναι εύκολο.

Είμαστε όλοι πολύ στεναχωρημένοι. Δεν ξέρω τι να πω… Στόχος μας ήταν να πάμε τελικό. Είναι μία δύσκολη περίοδος. Πρέπει να δουλέψουμε όλοι σκληρά. Να δουλέψει ο καθένας με τον εαυτό του και να δει τι κάνει άσχημα και τι κάνει καλά. Ολοι οφείλουμε να δούμε τι πρέπει να αλλάξει, δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό».