Master Ref: Σωστά ακυρώθηκαν τα γκολ των Τζόλη και Ελ Αραμπί

Αρκετά καλές ήταν οι διαιτησίες της πρώτης μέρας για την δεύτερη αγωνιστική της Super League Interwetten, σύμφωνα με τους κριτές Μaster Ref, Ηρακλή Τσίκινη και Κώστα Ακρίδα.

Aναφορικά με τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο, ο Ηρακλής Τσίκινης χαρακτηρίζει επιτυχημένο το ντεμπούτο του Καραντώνη στο νέο πρωτάθλημα και τονίζει πως σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ που έβαλε ο Τζόλης στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αρκετά καλή κρίνει την διαιτησία του αγώνα Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης, ο Κώστας Ακρίδας που επισημαίνει ότι σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ του Ελαραμπί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Αγώνας: ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 1-1, Διαιτητής: Καραντώνης, Διαιτητής VAR: Φωτιάς, Kριτής: Ηρακλής Τσίκινης

Μία πολύ καλή και επιτυχημένη διαιτησία στο ντεμπούτο του Καραντώνη στο νέο πρωτάθλημα.

Ήταν ήρεμος, ψύχραιμος και αντιμετώπισε όλες τις φάσεις σωστά, έχοντας πολύ καλή βοήθεια από τους δύο βοηθούς, που είχε ως αποτέλεσμα να ακυρωθεί σωστά ως οφσάιντ το γκολ που έβαλε ο Τζόλης στο 33ο λεπτό, η υπόδειξη του βοηθού Χατζηνάκου επιβεβαιώθηκε και από το VAR.

Ήταν επίσης καλός και στον πειθαρχικό τομέα σε ένα παιχνίδι που δεν ήταν πολύ εύκολο ο διαιτητής τα πήγε πολύ καλά και αυτό ήταν μία πολύ καλή αρχή για την ελληνική διαιτησία.

Βαθμολογία: 8.30

Αγώνας: Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 3-0, Διαιτητής: Κουτσιαύτης, Διαιτητής VAR: Κουμπαράκης, Kριτής: Κώστας Ακρίδας

Σε ένα παιχνίδι χωρίς κάποια δύσκολη φάση ο διαιτητής Κουτσιαύτης είχε μια αρκετά καλή διαιτησία.

Στο 45′ ο Ελαραμπί μετά από σέντρα του Βαλμπουενά σκόραρε, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ ύστερα από υπόδειξη του δεύτερου βοηθού Ψαρρή.

Ο διαιτητής ήταν κοντά στις φάσεις, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και σωστό πειθαρχικό έλεγχο.