Το πέναλτι που έδωσε ο Παπαδόπουλος υπέρ του Παναιτωλικού μετά από on field review (vid)

Ο Παναιτωλικός σε ένα δραματικό ματς με τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο κέρδισε 2-1 με ανατροπή, ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 55′.

Στο 58′ ο Αριγίμπι του Παναιτωλικού έπεσε μέσα στην περιοχή έπειτα από μαρκάρισμα του Σελίμοβιτς. Ο διαιτητής Παπαδόπουλος έδειξε παίζεται, ωστόσο ο VAR Παπαπέτρου είχε διαφορετική άποψη και κάλεσε τον Παπαδόπουλο για on field review. Τελικά, ο Παπαδόπουλος αναθεώρησε την αρχική του απόφαση και υπέδειξε πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού, το οποίο όμως έπιασε στο 65ο λεπτό (7 λεπτά μετά την πτώση του Αριγίμπι) ο τερματοφύλακας Σωτηρίου.

Παρά το χαμένο πέναλτι ο Παναιτωλικός γύρισε το ματς μέσα σε τρία λεπτά (83′-86′) με γκολ των Μανθάτη και Λιάβα.

Δείτε την επίμαχη φάση με το πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού μετά το 2:00 του βίντεο.