Έξαλλος ο Ριμπερί έσπρωξε δύο φορές τον επόπτη μετά την ήττα από την Λάτσιο

Print Friendly, PDF & Email

Ο Φρανκ Ριμπερί ήταν έξαλλος μετά την ήττα (1-2) της Φιορεντίνα από τη Λάτσιο και ξέσπασε στον επόπτη, τον οποίο απώθησε δύο φορές.

Ο Γάλλος εξτρέμ, ξέσπασε στον επόπτη, υποστηρίζοντας ότι στη φάση του 1-2 έχει γίνει επιθετικό φάουλ. Ο 36χρονος έσπρωξε δύο φορές τον βοηθό, ώσπου μέλος των “βιόλα” τον κράτησε για να μη συνεχίσει.

Ο Ριμπερί δέχτηκε κόκκινη κάρτα αφού είχε τελειώσει το παιχνίδι στη Φλωρεντία και πλέον κινδυνεύει με βαριά τιμωρία.

“Θεώρησα ότι είναι κουρασμένος. Ίσως να νευρίασε γιατί ήθελε να περάσει εκτός αγώνα νωρίτερα” δήλωσε αστειευόμενος στο Sky Sport Italia ο Μοντέλα και πρόσθεσε για τη φάση του 1-2: “Δεν μπορώ να το καταλάβω. Όταν γίνεται μια τέτοια φάση που κρίνει ένα παιχνίδι, γιατί να μην χρησιμοποιηθεί η τεχνολογία;.

Είπα στον διαιτητή: «Αν πας και το δεις και κρίνεις ότι δεν ήταν φάουλ, θα σου πάρω ένα καφέ. Αν το δεις και θεωρήσεις ότι έγινε φάουλ, θα μου πάρεις εσύ καφέ». Καθόμασταν και περιμέναμε τέσσερα λεπτά για να αποφασίσουν στο VAR αν τσεκάρει ο ίδιος ο διαιτητής τη φάση. Αν απλά πήγαινε, θα έκανε 1-2 λεπτά και τουλάχιστον θα ήμασταν σίγουροι”.