H υπόδειξη πέναλτι υπέρ του ΟΦΗ και το ακυρωθέν γκολ του Δεληγιαννίδη (vids)

Print Friendly, PDF & Email

Ο Παναθηναϊκός στο αντίο του Γιώργου Δώνη από τον πάγκο του τριφυλλιού επικράτησε με 3-2 του ΟΦΗ στα πλαίσια της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής των play off της Super League. Οι Κρητικοί έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις ενώ είχαν και ένα ακυρωθέν γκολ στο 75′.

Πιο συγκεκριμένα στο 75′ της αναμέτρησης ο Δεληγιαννίδης σκόραρε αλλά ο δεύτερος βοηθός Διπλάρης υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον παίκτη του ΟΦΗ. Ο διαιτητής αφού συμβουλεύτηκε το VAR επικύρωσε την απόφαση του βοηθού.

Δείτε την φάση εδώ

Στις καθυστερήσεις ο διαιτητής καταλόγισε την παράβαση πέναλτι υπέρ του ΟΦΗ σε χέρι του Κολοβέτσιου, ο νεαρός τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού απέκρουσε το πέναλτι του Φιγκεϊρέδο και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του.

Δείτε ακόμη:

Η ισοφάριση του ΟΦΗ που εξετάστηκε από το VAR για οφσάιντ στον Δεληγιαννίδη (vid)