Η Ρόδος έβαλε γκολ στην Καλλιθέα με στιλ… Μπουχαλάκη (vid)

Σε ένα συναρπαστικό ματς στο νότιο όμιλο της Football League η Ρόδος πήρε το ντέρμπι ανόδου με 3-2 επί της Καλλιθέας με ανατροπή στην ανατροπή.

Το εντυπωσιακό είναι πως το 2-2 των γηπεδούχων το σημείωσε στο 82ο λεπτό ο Δελαπόρτας μιμούμενος την κίνηση του Μπουχαλάκη από το Αρης – Ολυμπιακός στο κύπελλο, όταν είχε “κρυφτεί” πίσω από τον τερματοφύλακα των “κίτρινων”.

Με τον ίδιο τρόπο, ο Δελαπόρτας έμεινε πίσω από τον τερματοφύλακα της Καλλιθέας, που έστρωσε την μπάλα μπροστά του για να δώσει συνέχεια στο ματς, την έκλεψε και ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ρόδος έκανε το 3-2 και πήρε μία πολύτιμη νίκη.

Υπενθυμίζεται ότι η Ρόδος είχε κερδίσει με 3-2 και στον πρώτο γύρο την Καλλιθέα, επίσης με ανατροπή στην ανατροπή.